یکشنبه, 12 دی 1400 ساعت 17:03

همزمان با سالروز شهادت شهید سلیمانی اکران رایگان مستند «قاسم» در سینما ۲۲ بهمن رشت مطلب ویژه

نوشته شده توسط 
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
شناسه خبر : 4127 شناسه خبر : 4127

همزمان با سالروز شهادت شهید سلیمانی :اکران رایگان مستند «قاسم» در سینما ۲۲ بهمن رشت


معاون هنری و سینمایی فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان گفت: مستند «قاسم» به مناسبت دومین سالگرد شهادت سردار «سلیمانی» روز سه شنبه به صورت رایگان در سینما ۲۲ بهمن رشت اکران می شود.

به گزارش آفتاب شمال : سید امیر مصباح با اشاره به فرا رسیدن دومین سالگرد شهادت سردار شهید «حاج قاسم سلیمانی»، اظهار کرد: این شهید بزرگوار به عنوان نماد و هویت ملی هر ایرانی مطرح است.

وی «حاج قاسم» را مصداق عینی و قابل لمس آیه شریفه «أَشِدّاءُ عَلَی الکُفّارِ رُحَماءُ بَینَهُم» دانست و گفت: بازخوانی عمر با برکت شهید «سلیمانی» معنی کامل همین آیه است و بارها دیده و شنیده‌ایم که این شهید بزرگوار در برابر دشمنان با قدرت و سرسختانه به مقابله و مبارزه می‌پرداخت و در نقطه مقابل آن نیز به مردم محبت می‌کرد و طرفدار مردم بود.

معاون هنری و سینمایی فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان با تأکید بر اینکه باید از ابزارهای هنری برای معرفی ابعاد مختلف شخصیت اجتماعی و فردی شهید «سلیمانی» استفاده کنیم، افزود: شهید «سلیمانی» قهرمانی ملی و فراملی است و باید با ساخت آثار فاخر وی را به عنوان هویت ملی ایرانیان به جهان معرفی کنیم.

وی همچنین به ترس دشمن از نام و عکس «حاج قاسم» در فضای مجازی اشاره و تأکید کرد: ابزارهای هنری در همه قالب‌ها و بخش‌ها می‌توانند به عنوان یک راهکار برای رساندن صدا، افکار و مکتب «حاج قاسم» عمل کنند.

مصباح با بیان اینکه رهبر معظم انقلاب «سردار سلیمانی» را یک مکتب معرفی کردند، گفت: هنر به ویژه سینما با گستره و نقش مهم در انتقال فرهنگ، باورها و ارزش‌های یک ملت باید در مسیر ساخت آثار فاخر با موضوع شهید «سلیمانی» گام بردارد.

وی با اشاره به برنامه‌های پیش بینی شده برای گرامیداشت دومین سالگرد شهادت سردار شهید «حاج قاسم سلیمانی»، افزود: مستند «قاسم» در سینما ۲۲ بهمن رشت برای عموم مردم به نمایش گذاشته می‌شود.

معاون هنری و سینمایی ارشاد گیلان با بیان اینکه اکران این مستند رایگان و ورود برای عموم آزاد است، اضافه کرد: مستند «قاسم» ساعت ۱۱ صبح سه شنبه در این سینما اکران می‌شود.

وی با اشاره به اینکه مستند «قاسم» محصول مرکز مستند حقیقت است، گفت: این مستند به تهیه‌کنندگی «مرتضی شعبانی»، کارگردانی «مهدی فارسی» و نویسندگی «محمدرضا ابوالحسنی» تولید شده است.

 

بازدید 294 بار آخرین ویرایش در یکشنبه, 12 دی 1400 ساعت 17:06