دوشنبه, 16 مرداد 1396 ساعت 08:44

مدیر عامل شرکت سهامی برق منطقه ای گیلان: از هم استانیهای محترم تقاضای همکاری در استفاده بهینه از برق را داریم مطلب ویژه

نوشته شده توسط 
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
شناسه خبر : 96203234 شناسه خبر : 96203234

مدیر عامل شرکت سهامی برق منطقه ای گیلان: از هم استانیهای محترم تقاضای همکاری در استفاده بهینه از برق را داریم


با توجه به افزایش بی سابقه گرمای استان گیلان و افزایش مصرف برق در استان، مهندس بلبل آبادی از مشترکین محترم استان درخواست کرد تا از وسایل برقی پرمصرف در ساعات اوج مصرف استفاده نفرمایند.
به گزارش آفتاب شمال : مهندس بلبل آبادی در خصوص تامین برق پایدار برای مشترکین گفت: تمامی پرسنل و اکیپ های عملیاتی به همراه پیمانکاران در حالت آماده باش بوده و برای تامین برق مطمئن و پایدار مشترکین عزیز و هم استانیهای ارجمند از هیچ تلاش و کوششی دریغ نخواهند کرد.
وی افزود: راهکارهای متفاوتی برای تامین برق پایدار مشترکین اتخاذ شده است از جمله این راهکارها، طرح ذخیره عملیاتی ، طرح تعطیلات و تعمیرات تابستانی برای صنایع استان و فرهنگ سازی در زمینه استفاده بهینه از برق می باشد. همچنین شرکت سهامی برق منطقه ای گیلان رایزنی های مختلفی را با استاندار محترم استان در راستای استفاده بهینه از برق و جلوگیری از قطعی برق انجام داده است که با دستور استاندار محترم استان گیلان ساعات کار ادارات استان تغییر یافت.
مدیر عامل شرکت سهامی برق منطقه ای گیلان با بیان اینکه طبق پیش بینی سازمان هواشناسی کشور، گرمای هوای کشور در هفته دوم مردادماه امسال افزایش پیدا خواهد کرد، گفت:
با عنایت به گرمای شدید، به منظور استفاده بهینه از انرژی برق و حفظ پایداری شبکه و جلوگیری از افت ولتاژ و خاموشی های احتمالی، از مشترکین عزیز و هم استانی های محترم درخواست می کنیم از وسایل برقی پرمصرف در ساعات اوج مصرف ( 12 الی 17 و 20 الی 24) استفاده نکنند.
مهندس بلبل آبادی با بیان اینکه پيک مصرف برق استان گیلان در سال جاری رکورد زد، گفت:
پيک مصرف برق استان گیلان با ثبت رکورد 1626 مگاوات در روز یکشنبه (96/5/1) نسبت به پیک سال گذشته با افزايش 19 مگاواتي روبرو شد. ثبت این رکورد در حالی اتفاق افتاد که پیک سال 95 استان گیلان در 24 مرداد و حدود1607 مگاوات بود. پیش بینی می شود که پیک بار سال 96 با توجه به روزهای گرم پیش رو از این رقم نیز فراتر رود و شاهد ثبت رکورد بی سابقه مصرف برق در استان گیلان باشیم.

بازدید 923 بار آخرین ویرایش در دوشنبه, 16 مرداد 1396 ساعت 08:40