گزیده اخبار
چهارشنبه, 26 دی 1397 ساعت 14:47

بسته حمایتی بیمه و طرح های حمایتی صندوق ضمانت از سرمایه گذاریهای کوچک مطلب ویژه

نوشته شده توسط 
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
شناسه خبر : 97203628 شناسه خبر : 97203628

مدیر عامل شرکت شهرک های صنعتی استان گیلان گفت : امسال 15 واحد صنعتی در استان مشمول دریافت ضمانت نامه تا سقف30 میلیارد ریال شده اند 

 

به گزارش آفتاب شمال  ، احمد علی شهیدی در خصوص برنامه های حمایتی این شرکت از صنعتگران بیان داشت : بحث اعطای تسهیلات به واحدهای صنعتی از محل وجوه اداره شده کمک های فنی ، اعتباری و نوسازی صنایع ، معرفی این واحد ها به بانکهای عامل ، معرفی به صندوق ضمانت از سرمایه گذاریهای کوچک برای واحدهاییی که مشکل وثیقه برای دریافت تسهیلات دارند از جمله این طرح های حمایتی است.

مدیر عامل شرکت شهرک های صنعتی استان گیلان گفت : امسال 15 واحد صنعتی در استان مشمول دریافت ضمانت نامه تا سقف 30 میلیارد ریال شده اند .

وی در ادامه بیان داشت : از سوی این صندوق ، تا 70 درصد اصل و سود در مناطق توسعه یافته و 85 درصد اصل و سود در مناطق توسعه نیافته ضمانت نامه تا سقف30 میلیارد ریال صادر می شود که تا کنون برای 10 واحد صنعتی در استان این کار صورت گرفته است و برای 5 واحد صنعتی در مراحل پایانی میباشد.

شهیدی در خصوص دیگر ضمانت نامه های این صندوق گفت: ضمانت پرداخت سود و عوارض گمرکی ، ضمانت ترانزیت کالا ، ترخیص موقت کالا ، شرکت در مناقصه و مزایده و ضمانت نامه حسن انجام کار از دیگر حمایت های صندوق حمایت از صنایع کوچک است.

رییس هیات مدیره شرکت شهرک های صنعتی استان گیلان در ادامه به امضای تفاهم نامه ای با شرکت دولتی بیمه ایران اشاره کرد و اظهار داشت : در طی این تفاهم نامه بسته حمایتی در راستای افزایش همکاری و ترویج فرهنگ بیمه و حمایت از صنایع کوچک و متوسط و همچنین بهره برداری این صنایع از مزایای بیمه منعقد شده است که صنایع کوچک با ریسک کار بالا می توانند تا 70 درصد بیمه درمان ، خسارت و حوادث را تحت پوشش قرار میدهد و از سوی واحد های صنعتی استقبال زیادی صورت گرفته است.

 

بازدید 490 بار آخرین ویرایش در چهارشنبه, 26 دی 1397 ساعت 14:52