گزیده اخبار
چهارشنبه, 26 دی 1397 ساعت 14:56

مدیرعامل شرکت شهرکهای صنعتی استان گیلان خبر داد : اعطای تسهیلات از طریق قانون اصلاح الگوی مصرف انرژی به واحدهای صنعتی مطلب ویژه

نوشته شده توسط 
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
شناسه خبر : 97203629 شناسه خبر : 97203629

مدیرعامل شرکت شهرکهای صنعتی استان گیلان خبر داد :اعطای تسهیلات از طریق قانون اصلاح الگوی مصرف انرژی به واحدهای صنعتی

 

 مدیر عامل شرکت شهرکهای صنعتی گیلان گفت : شرکت شهرکهای صنعتی استان گیلان از حامیان محیط زیست است و این جزئی از اهداف سازمان صنایع کوچک و شهرکهای صنعتی ایران می باشد .

به گزارش آفتاب شمال  ، احمد علی شهیدی گفت : طبیعت و محیط زیست ، موهبتی خداوندی است و آلودگی محیط زیست بر کیفیت و چرخه طبیعی اثر می گذارد و پی آمدهای زیان باری را در بر خواهد داشت .

وی در ادامه گفت : شرکت شهرکهای صنعتی استان گیلان از حامیان محیط زیست است و این جزئی از اهداف سازمان صنایع کوچک و شهرکهای صنعتی ایران می باشد .

در همین راستا شهیدی از طرح اعطای تسهیلات از طریق ماده (14) قانون اصلاح الگوی مصرف انرژی به واحدهای صنعتی مستقر در شهرک‌های صنعتی خبر داد. .

مدیر عامل شرکت شهرک های صنعتی استان گیلان گفت : برابر ماده (14) قانون اصلاح الگوی مصرف انرژی،‌ به‌منظور ترغیب مصرف‌کنندگان به استفاده از تجهیزات، مجموعه‌ها و فرآیندها با مصرف انرژی و آلودگی زیست محیطی کمتر، از محل منابع مالی ماده (73) این قانون و نیز اعتبارات پیش‌بینی شده در لوایح بودجه سنواتی، مشوق‌های مالی در نظر گرفته شده و آیین‌نامه اجرایی این ماده توسط وزارت‌خانه‌های نفت و نیرو تهیه و به تصویب هیات وزیران رسیده است. .

وی ادامه داد: از آنجایی که اصلاح الگوی مصرف انرژی در واحدهای صنعتی ضروری به‌نظر می‌رسد بر همین اساس جلسه‌ای در قالب یک کارگروه ، مرکب از نمایندگان تام‌الاختیار وزارت نفت، نیرو، صنعت، معدن و تجارت، سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی، معاون اجرایی رییس جمهور، رییس حفاظت محیط زیست، رییس سازمان ملی استاندارد ایران و سازمان صنایع کوچک و شهرکهای صنعتی ایران برگزار شد و مقرر گردید واحدهای صنعتی که فرآیند تولید و محصول تولید شده آنها نیاز به اصلاح الگوی مصرف انرژی داشته باشند مشمول اعطای تسهیلات ماده مربوطه شوند.

وی در ادامه بیان داشت : واحدهای صنعتی مستقر در شهرکهای صنعتی گیلان می بایست در قدم اول پرسشنامه‌های اطلاعاتی را تکمیل نموده و سپس به سازمان بهره‌وری انرژی ایران (سابا) ارسال ‌نمایند. پرسشنامه‌ها در کمیته فنی مورد بررسی قرار می‌گیرد و در صورت تایید به کارگروه صدرالذکر جهت تصویب طرح پیشنهادی و تعیین میزان تسهیلات اعطایی ارسال می‌گردد. .

 

 

بازدید 461 بار آخرین ویرایش در چهارشنبه, 26 دی 1397 ساعت 14:57