دوشنبه, 20 مرداد 1399 ساعت 15:04

زنگنه در مراسم اعطای گواهینامه کیفیت تجهیزات صنعت نفت در ایران ۷۰ درصد از تجهیزات نفتی از داخل تامین می‌شود مطلب ویژه

نوشته شده توسط 
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
شناسه خبر : 99203813 شناسه خبر : 99203813

زنگنه در مراسم اعطای گواهینامه کیفیت تجهیزات صنعت نفت در ایران ۷۰ درصد از تجهیزات نفتی از داخل تامین می‌شود


وزیر نفت با اشاره به قراردادهای جدید نفتی گفت: بیش از ۷۰ درصد تجهیزات در این قراردادها, از داخل تامین می‌شود.

به گزارش آفتاب شمال به نقل از  گروه اقتصادی خبرگزاری صدا و سیما آقای بیژن زنگنه در مراسم اهدای نخستین گواهینامه کیفیت محصول، کالا و تجهیزات صنعت نفت به نهاد صدور گواهینامه کیفیت انجمن نفت ایران، افزود: یکی از روش‌های قطعی برای تولید با کیفیت نهاد‌هایی که بتواند استاندارد‌های مورد نیاز تولید را تعیین کند.
وی گفت: درگذشته برای تولید کنندگان صنعت نفت این امکان وجود داشت تا با عبور از راه‌های سنگلاخ گواهینامه کیفیت تولیدات خود را از کشور‌های خارجی دریافت کنند، اما حالا بدلیل وجود تحریم‌ها دریافت این گواهینامه‌ها برای تولید کنندگان کار مشکلی شده است.


زنگنه ادامه داد: بر این اساس، ما تصمیم گرفتیم تا با ایجاد یک نهاد مستقل برای اعطای گواهینامه‌ها و استاندارد‌ها در حوزه صنعت نفت، این مشکل را برطرف کنیم.
زنگنه گفت:برای اینکه نهاد صدور گواهینامه کیفیت انجمن صنعت نفت، بتواند گواهینامه‌هایی در سطح استاندارد‌های بین المللی اعطا کند این نهاد را به صورتی مستقل و به عنوان تشکیلاتی مردمی ایجاد کردیم تا در اعطای گواهینامه‌های این نهاد، شائبه‌ای وجود نداشته باشد.
وزیر نفت تصریح کرد: نباید فراموش کرد که خرید و استفاده از کالا‌هایی که گواهینامه‌های استاندارد را دریافت نکرده اند در صنعت نفت بسیار خطرناک است و یک تجهیز غیر استاندارد می‌تواند یک مسئله ملی ایجاد کند.
وی گفت: به همین دلیل ما در نخستین قدم، انجمن نفت کشور را احیاء کردیم و از نهاد دولتی به یک نهاد مردمی تغییر دادیم تا زیر نظر این انجمن نرم افزار سخت افزار و زیر ساخت‌های اهدای گواهینامه کیفیت ایجاد شود.
زنگنه ادامه داد: با توجه به اینکه صنعت نفت صنعتی است که ارتباطات بسیاری با صنایع مشابه خود در دیگر نقاط جهان دارد هر چند در حال حاضر ما در این ارتباطات‌ها مشکل داریم، اما قصد داریم نهاد صدور گواهینامه کیفیت خود را به سطحی برسانیم که گواهینامه آن در همه دنیا مورد پذیرش قرار بگیرد.
وزیر نفت با اشاره به اینکه نمی‌توانستیم از کالا‌های بدون استاندارد استفاده کنیم، گفت: ریسک در صنعت نفت بالا است و هر اشتباه کوچک می‌تواند فاجعه ملی را به دنبال داشته باشد.
وی با اشاره به انفجار بیروت که به دلیل یک اشتباه کوچک به وجود آمد، ادامه داد: بنابراین رعایت استاندارد بسیار مهم است.
وی در پایان افزود: از جمله فعالیت‌های دیگر ما که خبر خوشی برای صنعت نفت است خرید تضمینی کالای ساخت داخل است که اخبار آن بزودی اعلام خواهد شد.

وزارت نفت دیگر تیم داری نمی‌کند
وزیر نفت گفت: وزارت نفت از نظر قانونی اجازه نگه داشتن تیم‌های های فوتبالی خود را ندارد.
آقای بیژن زنگنه در حاشیه مراسم اهدای گواهینامه کیفیت محصول، کالا و تجهیزات صنعت نفت افزود: وزارت نفت از نظر قانونی اجازه نگه داشتن تیم‌های فوتبالی خود را ندارد و در مورد آن‌ها کاری نمی‌تواند انجام دهد.
گفتنی است؛ در حال حاضر تیم‌هایی مثل نفت مسجدسلیمان، نفت آبادان و پارس جنوبی جم از جمله تیم‌هایی هستند که با این که در لیگ برتر فوتبال حضور دارند، اما با مشکلات مالی بسیاری دست و پنجه نرم می‌کنند.

بازدید 369 بار