دوشنبه, 24 خرداد 1395 ساعت 07:39

افزایش تلفات گروگانگیری مرگبار آمریکا مطلب ویژه

نوشته شده توسط 
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
شناسه خبر : 95202801 شناسه خبر : 95202801

شهردار اورلاندو در ایالت فلوریدا آمریکا لحظاتی پیش از افزایش آمار قربانیان تیراندازی دیشب به باشگاه شبانه همجنس گرایان این شهر خبر داد و گفت در این حمله 50 نفر کشته و 53 نفر زخمی شده اند

به گزارش آفتاب شمال  ، بادی دایر شهردار اورلاندو در کنفرانس خبری پس از فاجعه تیراندازی اخیر در این شهر گفت:در پی دسترسی بهتر به ساختمان محل حادثه، این محل پاکسازی شده است. متاسفانه باید بگویم که شمار تلفات دستکم پنجاه نفر است. علاوه بر عامل تیراندازی، 53 نفر دیگر نیز در بیمارستان بستری شده اند. به علت گسترده بودن ابعاد حمله از فرماندار فلوریدا خواستم که حالت فوق العاده اعلام کند. تا نهادهای مختلف اجرایی و امنیتی از منابع بیشتری برای اقدام در پی این حادثه برخوردار باشند. تمرکز ما در حال حاضر شناسایی قربانیان است.

جان منا رئیس پلیس اورلاندو در کنفرانس خبری درباره تیراندازی در باشگاه شبانه همجنس گرایان گفت، پلیس این باشگاه شبانه را تخلیه کرده و اکنون امنیت در آن مکان برقرار شده است و هرگونه وسیله (انفجاری) و اسلحه ای در آن محل ضبط شده و تحت کنترل است. ما همچنین سرگرم بازرسی از خودروی مشکوکی هستیم که در بیرون از باشگاه پارک شده است. از مردم می خواهیم صبر داشته باشند.

رسانه ها روز یکشنبه عامل تیراندازی در اورلاندو در ایالت فلوریدا را عمر متین یک آمریکایی افغان تبار معرفی کردند. عمر متین متولد سال 1986 در 200 کیلومتری شهر اورلاندو در پورت سنت لوسی سکونت داشت و به گفته پلیس فاقد سابقه کیفری بوده است.

پلیس گفته است ، شاید عمر متین به فرقه یا گروهی افراطی تمایل داشته که ماموران تحقیقات در این باره را آغاز کرده اند.

خبرگزاری رویترز در خبری اعلام کرد که داعش در حساب کاربری توئیتر مدعی شده است که عامل حمله تروریستی مرگبار به یک باشگاه شبانه در شهر اورلاندو در ایالت فلوریدای آمریکا از اعضای این گروه تروریستی بوده است.

داعش در حساب کاربری خود در توئیتر همچنین عکس فرد مهاجم را منتشر کرده است. ( نقل از جام جم آنلاین و خبرگزاریها )

بازدید 1461 بار