گزیده اخبار
یکشنبه, 10 شهریور 1398 ساعت 10:38

سفیر اسبق ایران در گفتگوی ویژه ، تبعات فراوان خروج انگلیس از اتحادیه اروپا مطلب ویژه

نوشته شده توسط 
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
شناسه خبر : 98203749 شناسه خبر : 98203749

سفیر اسبق ایران در گفتگوی ویژه ،تبعات فراوان خروج انگلیس از اتحادیه اروپا


سفیر اسبق ایران در لندن گفت : خروج انگلیس از اتحادیه اروپا تبعات اجتماعی سیاسی و اقتصادی فراوانی دارد.

به گزارش آفتاب شمال به نقل از خبرگزاری صدا و سیما ، جلال ساداتیان در استودیو گفتگوی ویژه خبری شبکه دوم سیما افزود: مدت هاست بحث مخالفت خروج بدون توافق انگلیس از اتحادیه اروپا مطرح است وقتی پذیرش مهاجرین به عنوان عمده ترین موضوع رجوع به برگزیت یا خروج انگلیس از اتحادیه اروپا طرح شد و در نهایت رای نیاورد آقای دیوید کامرون استعفا کرد و خانم ترزا می روی کار آمد و تلاش بر آن داشت که از برگزیت حمایت کند.

او ادامه داد: بعدها طبق بند 50 ماده لیسبون ، مطرح شد که بریتانیا باید رسما اعلام خروج از اتحادیه را انجام دهد و سپس مطرح شد که بریتانیا باید مصوبه پارلمان را هم بدست آورد زیرا این موضوع می باید در سطح رهبران اروپایی به علاوه پارلمان اروپا همه توافقات به تصویب برسد البته آقای جانسون هم به عنوان جناج ملی گرای حزب محافظه کار بسیار دنبال انجام این موضوع بود.


ساداتیان تصریح کرد: تلاش های بسیاری شد که موضوع برگزیت به همه پرسی گذاشته شود که البته رای ضعیفی هم آورد.


او افزود: در لابه لای تلاش هایی که برای ایجاد توافق بر سر برگزیت شکل گرفته چند نکته وجود دارد اعم از، تعیین تکلیف کسانی که از انگلیس به اروپا رفته اند و متقابلاََ اروپائیان که در انگلیس ساکن هستند. تعیین تکلیف مسائل اقتصادی و از این قبیل مسائل، که البته رسیدگی به آنها هم بسیار سخت بوده است البته سوای مسائل اجتماعی و اقتصادی، موجودیت و استقلال چهار منطقه اسکاتلند، ولز، ایرلند و انگلند مطرح است.

 

بازدید 908 بار آخرین ویرایش در یکشنبه, 10 شهریور 1398 ساعت 10:47