گزیده اخبار
چهارشنبه, 07 آبان 1399 ساعت 09:38

تدابیر وزارت نفت برای حل مشکل گاز روستاییان مطلب ویژه

نوشته شده توسط 
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
شناسه خبر : 99203832 شناسه خبر : 99203832

نایب رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی از تدابیر وزارت نفت برای حل مشکل گاز روستاییان کشور خبر داد

 

به گزارش آفتاب شمال : تدابیر وزارت نفت برای حل مشکل گاز روستائیانآقای کمال علی پور خنکداری در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، در تشریح نتایج نشست روز گذشته (سه شنبه) کمیسیون عمران مجلس با وزیر نفت، گفت: از مباحث مهم ما با وزیر نفت درخصوص مشکلات روستائیانی بود که از کپسول‌های گاز برای سوخت خود استفاده می‌کنند که در این زمینه آقای زنگنه وزیر نفت اعلام کرد که برای رفع این مشکل تدابیری از جمله آزادسازی سهمیه‌ها اندیشیده شده است.
نایب رئیس کمیسیون عمران همچنین با اشاره به اینکه در حال حاضر یک و نیم میلیون خانوار روستایی و حاشیه نشین فاقد گاز هستند، افزود: قرار بود تا سال ۱۴۰۰ به همه مناطق کشور گاز رسانی شود که البته وزیر نفت در این زمینه اقدامات خوبی را انجام داده است.
وی در ادامه یکی از مشکلات فعلی پیمانکاران را پرداخت نشدن مطالبات آن‌ها ذکر کرد و افزود: در جلسه با وزیر نفت بحث‌های مفصلی در این زمینه برای پرداخت مطالبات با تهاتر نفت صورت گرفت و قرار شد با جلساتی که با رئیس سازمان برنامه و بودجه خواهیم داشت، این مطالبات در قالب تهاتر نفت پرداخت شود.
آقای علی پور خنکداری افزود: تعدادی از پیمانکاران از جمله قرارگاه خاتم حدود ۴۰ هزار میلیارد تومان مطالبه دارد که امیدواریم این پرداخت با تهاتر نفت صورت گیرد.
وی همچنین گفت: یکی دیگر از موضوعات نشست روز گذشته مربوط به ناوگان فرسوده حمل و نقلی بود که در حال حاضر ۳۶ هزار دستگاه در ناوگان حمل و نقل ما وجود دارد که فرسوده هستند که در قالب بودجه باید نوسازی آن‌ها انجام می‌شد و از وزیر نفت خواستیم که این کار هرچه سریع‌تر صورت گیرد.

 

بازدید 175 بار