گزیده اخبار
دوشنبه, 20 مرداد 1399 ساعت 14:48

رئیس کمیته اصلاح ساختار بودجه: بررسی احکام ۱۳ گانه اصلاح ساختار بودجه پایان یافت مطلب ویژه

نوشته شده توسط 
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
شناسه خبر : 99203811 شناسه خبر : 99203811

رئیس کمیته اصلاح ساختار بودجه:بررسی احکام ۱۳ گانه اصلاح ساختار بودجه پایان یافت


رئیس کمیته اصلاح ساختار بودجه گفت: کار بررسی احکام ۱۳ گانه مورد نیاز برای تدوین بودجه سال ۱۴۰۰ در این کمیته به پایان رسید و گزارش آن به کمیسیون برنامه و بودجه ارائه شده است.

بررسی احکام ۱۳ گانه اصلاح ساختار بودجه پایان یافته

به گزارش آفتاب شمال به نقل از خانه ملت، آقای محسن زنگنه افزود: اصلاح ساختار بودجه یک فرایند بلند مدت بوده و اینگونه نیست که طی دو ماه یا بیشتر از آن انجام شود.
عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس تصریح کرد: این احکام از برنامه‌های پیشنهادی سازمان برنامه و بودجه، مرکز پژوهش‌های مجلس و کمیسیون برنامه و بودجه مجلس برای اصلاح ساختار بودجه استخراج و بعد از بررسی با حضور دستگاه‌های مختلف طی جلسات متعدد، اکنون در قالب ۱۳ حکم آماده شده است.
وی ادامه داد: گزارش نهایی این ۱۳ حکم را به اقای حاجی‌بابایی رئیس کمیسیون برنامه و بودجه ارائه کرده‌ایم تا برخی احکام آن را برای بررسی به کمیسیون‌های مربوطه ارجاع دهد، این احکام برای تدوین بودجه ۱۴۰۰ لحاظ خواهد شد، اما برخی از احکام آن مانند مالیات بر عایدی سرمایه در قالب قانون وجود دارد.
اقای زنگنه با اشاره به اهمیت منابع مالی شرکت‌های دولتی در بودجه سالانه کشور گفت: دولت اعلام کرده، لایحه‌ای را درباره بودجه شرکت‌ها تدوین کرده و قرار است تا دو ماه دیگر آن را به کمیسیون برنامه و بودجه مجلس ارائه کند البته در صورت عدم ارائه آن تا زمان اعلام شده ما موضوع بررسی و ساماندهی بودجه شرکت‌های دولتی را در قانون بودجه از طریق ارائه طرح در مجلس حل می‌کنیم.

 

بازدید 355 بار