شنبه, 06 آذر 1400 ساعت 09:51

رفت‌وآمد دوتابعیتی‌ها به کشور منع قانونی ندارد مطلب ویژه

نوشته شده توسط 
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
شناسه خبر: 4110 شناسه خبر: 4110

رفت‌وآمد دوتابعیتی‌ها به کشور منع قانونی ندارد


رئیس فراکسیون ایرانیان خارج از کشور گفت: رفت‌وآمد دوتابعیتی‌ها به کشور یا سرمایه‌گذاری آن‌ها در داخل هیچ منع قانونی ندارد.

به گزارش آفتاب شمال به نقل از خانه ملت؛ آقای علیرضا سلیمی با اشاره به وضعیت ایرانیان خارج از کشور، گفت: رویکرد دولت، وزارت خارجه، قوه قضاییه و مجلس یازدهم درباره ایرانیان خارج از کشور تغییر کرده و به طور ویژه مسائل آن‌ها را پیگیری می‌کنند.
رئیس فراکسیون ایرانیان خارج از کشور با اشاره به رویکرد مثبت دولت و مجلس به ظرفیت‌های ایرانیان خارج از کشور، افزود: از طرف سازمان‌ها و نهاد‌های مختلف مانند وزارت خارجه و قوه قضاییه گام‌های بلندی برای رفع مشکلات ایرانیان خارج از کشور و سرمایه گذاری آن‌ها در کشور برداشته شده و فراکسیون نیز در حال رصد و رفع موانع قانونی است.
سلیمی تصریح کرد: در واقع برای بازگشت ایرانیان خارج از کشور به سرزمین خود هیچ منعی وجود ندارد، تنها موانعی رصد و احصاء شده که بسیار کوچک و نوعا اداری است و موانع اداری با سهولت هرچه بیشتر باید انجام شود.
این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی همچنین گفت: وزارت امور خارجه بخش‌های کنسولگری سفارتخانه‌ها را فعال کرده است و بناست با رویکرد جدید موضوعات مرتبط با این افراد انجام گیرد و بازگشت آن‌ها به ایران تسهیل شود. ایرانیان خارج از کشور پاره تن ما هستند و با توجه به عشق و علاقه بسیار به ایران می‌توانند در حوزه‌های مختلف نقش آفرین باشند.
عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: رفت و آمد ایرانیان دوتابعیتی که در دیگر کشور‌ها زندگی می‌کنند به کشور و یا و یا سرمایه گذاری آن‌ها در ایران هیچ منع قانونی ندارند.

 

بازدید 146 بار آخرین ویرایش در شنبه, 06 آذر 1400 ساعت 09:56