گزیده اخبار
دوشنبه, 08 دی 1399 ساعت 15:01

اولین سند بستر رودخانه در استان گیلان صادر شد

نوشته شده توسط 
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
شناسه خبر : 9920303845 شناسه خبر : 9920303845

اولین سند بستر رودخانه در استان گیلان صادر شد


مدیرعامل شرکت آب منطقه ای گیلان از صدور اولین سند بستر رودخانه در استان گیلان با هدف تثبیت مالکیت دولت و همچنین جلوگیری از تصرفات غیر مجاز خبر داد .

به گزارش آفتاب شمال به نقل از  روابط عمومی شرکت آب منطقه ای گیلان ؛مهندس وحید خرّمی با اعلام این مطلب افزود : در راستای مواد 1 و2 قانون توزیع عادلانه آب (مصوب 1361) و آئین نامه مربوط به حد بستر و حریم رودخانه ها...(مصوب1379) و مواد 3 و 9 قانون جامع حدنگار (مصوب1393) و همچنین تفاهم نامه فی بین وزارت نیرو و سازمان ثبت اسناد و املاک کشور ، اخذ سند مالکیت نسبت به اراضی بستر رودخانه های استان گیلان در حال انجام می باشد.

وی با اشاره به اقدامات صورت گرفته برای اخذ سند بستر رودخانه ها یادآور شد : پس از انجام مطالعات تعیین حد بستر و حریم رودخانه سفید رود و اعلام فراخوان عمومی در این زمینه با تلاش و پیگیری‌های صورت گرفته ، سند مالکیت مساحت تقریبی 932 هکتار از اراضی حریم و بستر رودخانه سفید رود در حوزه ثبتی کوچصفهان صادر گردید.

مهندس خرّمی اعلام کرد : برای اولین بار در سطح استان گیلان، با همکاری اداره کل ثبت اسناد و املاک استان برای بستر رودخانه ها سند مالکیت به نام دولت جمهوری اسلامی و به نمایندگی شرکت آب منطقه‌ای گیلان صادر گردیده است.

وی خاطرنشان کرد : طبق برنامه ریزی انجام گرفته مقرر شده، اداره کل ثبت، اسناد و املاک استان گیلان از طریق امورات تابعه نسبت به مابقی اراضی بستر رودخانه‌های استان نیز بتدریج سند مالکیت صادر نمایند که در این راستا نقشه حد بستر وحریم قریب به 137کیلومتر از رودخانه‌های سفید رود ،پلرود و آچی رود توسط شرکت آب منطقه‌ای تهیه و در سامانه حدنگاری سازمان ثبت، اسناد واملاک استان گیلان جانمایی گردیده است و آن اداره کل آماده تثبیت و صدور سند مالکیت بنام دولت جمهوری اسلامی ایران می‌باشد.

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای گیلان در پایان ضمن قدردانی از همکاری های خوب و ارزشمند اداره کل ثبت اسناد و املاک استان گیلان در راستای صدور مجوز سند بستر رودخانه های استان از تلاش همکاران شرکت آب منطقه ای نیز تشکر نمود .

شایان ذکر است ، استان گیلان دارای 54 رشته رودخانه اصلی است .

 

بازدید 145 بار