مهم ترین عناوین خبری استان گیلان

سه شنبه, 20 اسفند 1398 ساعت 10:33

استاندار گیلان در نشست ویدئو کنفرانس با دبیر ستاد ملی مدیریت و مقابله با کرونا :۱۸۴ تخت در اقامتگاه مراقبت پرستاری هتل المپیک رشت در نظر گرفته شده است مطلب ویژه

نوشته شده توسط 
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
شناسه خبر : 98203785 شناسه خبر : 98203785

استاندار گیلان در نشست ویدئو کنفرانس با دبیر ستاد ملی مدیریت و مقابله با کرونا :۱۸۴ تخت در اقامتگاه مراقبت پرستاری هتل المپیک رشت در نظر گرفته شده است


استاندار گیلان در نشست ویدئو کنفرانس با دبیر ستاد ملی مدیریت و مقابله با کرونا با اشاره به اینکه ۱۸۴ تخت در اقامتگاه مراقبت پرستاری هتل المپیک رشت در نظر گرفته شده است، از اسکان 15 تن در این اقامتگاه خبرداد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی دانشگاه علوم پزشکی گیلان ( وب دا)؛ دکتر ارسلان زارع - عصر امروز در نشست ویدئو کنفرانس با دکتر حمید رضا جمشیدی - دبیر ستاد ملی مدیریت و مقابله با کرونا با بیان اینکه برای مقابله با این ویروس منحوس به تعبیر رهبر معظم انقلاب، همدلی، همکاری و تلاش همگانی همراه با عزم ملی ایجاد شده، افزود: ان شاءالله به شایستگی در کوتاه ترین زمان ممکن بر این بیماری فائق خواهیم آمد.

وی مهمترین مولفه در موفقیت شکست این بیماری را مردم دانست و اظهار داشت : به منظور پیشگیری، قطع زنجیره و چرخه انتقال این ویروس مردم باید همکاری مضاعف کنند که از ابتدای ابلاغ هشدارها، با برگزاری جلسات، آموزش را جزو اولویت کارها قرار دادیم.

دکتر زارع با اشاره به این که رسانه‌های جمعی به ویژه صدا و سیما با استفاده از نظرات تخصصی دانشگاه علوم پزشکی گیلان، کارشناسان و نخبگان، تلاش‌های خوبی در جهت آموزش انجام داده اند، گفت: علیرغم تلاش‌های صورت گرفته، 100 درصد مردم نتوانستند از آموزش لازم بهره مند شوند.

وی ادامه داد : طرح بسیج ملی مبارزه با کرونا با ساختار تعیین شده می تواند موثر باشد و نقایص آموزش های عمومی و نیز در فضای مجازی را کاربردی تر کند.

استاندار گیلان با اشاره به پیشرو بودن استان گیلان به محض اطلاع از اجرای طرح بسیج ملی مبارزه با کرونا ، اظهار داشت : باتوجه به اینکه گیلان در کانون بیماری قرار گرفته و این بیماری در سطح استان شیوع یافته است، این طرح با همکاری دانشگاه علوم پزشکی گیلان ، سپاه و بسیج که از ابتدا پای کار بودند، جدی گرفته شد.

دکتر زارع یاد آورشد: به منظور اجرای طرح ملی بسیج مبارزه با کرونا، هفت هزار و ۸۲۸ نفر در سطح استان مشخص شده اند، این افراد به دو روش خوداظهاری در سامانه و تلفنی ثبت نام کردند که از روز گذشته ۴۰۰ نفر پایش شدند.

وی در ادامه با تاکید بر ممنوعیت سفر به استان گیلان در طی ایام نوروز، اظهار داشت : انتظار می‌رود از طریق رسانه‌های جمعی تاکید شود که استان های شمالی در این روزها به عنوان مقصد سفر گردشگران انتخاب نشود.

استاندار گیلان در پایان با اشاره به درنظرگرفتن ۱۸۴ تخت در اقامتگاه مراقبت پرستاری هتل المپیک رشت و اسکان ۱۵ تن در این اقامتگاه، ابراز امیدواری کرد با همکاری مردم و تلاش بسیجیان همیشه جهادگر ، فداکار و کادر درمانی ایثارگر بتوانیم به موفقیت ارزشمندی دست یابیم.

لازم به ذکر است: جلسه ویدئو کنفرانس دانشگاه های گیلان، قم، کاشان و مازندران با حضور دکتر جان بابایی- معاون بهداشتی وزارت،دکتر حمید رضا جمشیدی - دبیر ستاد ملی مدیریت و مقابله با کرونا، سردار عبدالله پور - فرمانده سپاه قدس گیلان، دکتر ارسلان سالاری- ربیس دانشگاه، دکتر محمد حسین قربانی- نماینده تام الاختیار وزیر در گیلان و جمعی از مسوولان دانشگاهی عصر امروز ، دوشنبه در سالن اجلاس ستاد مرکزی دانشگاه علوم پزشکی گیلان برگزار شد./ص

 

بازدید 159 بار آخرین ویرایش در سه شنبه, 20 اسفند 1398 ساعت 10:36