گزیده اخبار

مهم ترین عناوین خبری استان گیلان

چهارشنبه, 15 بهمن 1399 ساعت 10:27

با حضور فرماندار رشت؛ افتتاح سه طرح صنعتی و تولیدی شهرستان رشت در نخستین روز دهه فجر مطلب ویژه

نوشته شده توسط 
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
شناسه خبر : 99203865 شناسه خبر : 99203865

با حضور فرماندار رشت؛افتتاح سه طرح صنعتی و تولیدی شهرستان رشت در نخستین روز دهه فجر


به گزارش آفتاب شمال ؛ دکتر ارسلان زارع، پیش از ظهر امروز (یکشنبه) در حاشیه افتتاح واحدهای صنعتی و تولیدی شهرستان رشت در گفت‌وگو با خبرنگاران، اظهار کرد: به همت و تلاش دست اندرکاران خدمت رسانی به مردم در انجام پروژه های عمرانی و اقتصادی امروز شاهد بهره‌برداری از طرح‌های صنعتی و تولیدی هستیم.

وی به افتتاح سه پروژه صنعتی شهرستان رشت در نخستین روز از دهه فجر اشاره کرد و گفت: از مسیر اجرای این طرح‌ها، یکصد اشتغال مستقیم برای جوانان ایجاد شده‌ است.

وی با اشاره به سهم بسزای بخش خصوصی و شرکت‌های تعاونی در اجرای واحدهای تولیدی و اقتصادی خاطرنشان کرد: بالغ بر دو هزار میلیارد تومان حجم سرمایه‌گذاری صورت گرفته که در بخش صنعت این میزان بیش از ۸۰۰ میلیارد تومان است.

نماینده عالی دولت در گیلان به ایجاد اشتغال مستقیم برای یک‌هزار و ۲۲۱ نفر با افتتاح طرح های دهه فجر اشاره کرد و افزود: این مسیر با جدیت و قوت ادامه دارد و در فصل بهار و تابستان سال آینده نیز تعداد قابل توجهی از پروژه ها به بهره‌برداری می‌رسد.

با اجرای این سه واحد صنعتی که در جاده تهران و نیز شهرک صنعتی سپیدرود رشت واقع شده اند، برای یکصد نفر به صورت مستقیم شغل ایجاد شده است.

این واحدهای تولیدی در زمینه تولید انواع محصولات پلاستیکی، سازه های سبک فولادی و عایق حرارتی توربین های گازی و بخار فعالیت دارند.
در دهه فجر امسال ۸۹۵ پروژه با اعتباری بالغ بر چهار هزار و ۸۱۱ میلیارد تومان به بهره‌برداری می‌رسد.این میزان اعتبار نسبت به ایام دهه فجر سال گذشته، ۹۶ درصد رشد دارد.
از مجموع اعتبارات پروژه‌های دهه فجر امسال بالغ بر دو هزار و ۲۳۱ میلیارد تومان نیز مربوط به بخش خصوصی است.

 

بازدید 107 بار آخرین ویرایش در چهارشنبه, 15 بهمن 1399 ساعت 10:27