مهم ترین عناوین خبری استان گیلان

شنبه, 01 آبان 1400 ساعت 14:29

واکسیناسیون دانش‌آموزان سنین 12 تا 18 سال در پایگاه های مراکز واکسیناسیون از جمله ملوان رشت مطلب ویژه

نوشته شده توسط 
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
شناسه خبر : 4081 شناسه خبر : 4081

 واکسیناسیون دانش‌آموزان سنین 12 تا 18 سال در پایگاه های مراکز واکسیناسیون از جمله ملوان رشت  

 

 به گزارش  خبرنگار آفتاب شمال  : با توجه به تغییر چهره دادن ویروس کرونا و افزایش ابتلای کودکان به این ویروس، بسیاری از ویروس شناسان تزریق واکسن به افراد زیر ۱۸ سال را توصیه کردند تا در صورت واکسینه شدن گروه‌های پرخطر، این گروه از جمعیت نیز در برابر این ویروس مقاوم شوند. 

 

در حالی‌که واکسیناسیون جمعیت بزرگسال اغلب کشورها  از جمله ایران  در مقابل کووید ۱۹ در حال انجام است و در برخی از کشورها جمعیت قابل قبولی تاکنون واکسینه شده‌اند، در آستانه بازگشایی مدارس تزریق واکسن به کودکان زیر ۱۸ سال نیز در برخی کشورها آغاز شده و البته این در حالی است که هنوز بسیاری از مناطق جهان دسترسی به واکسن کووید ندارند و این سوال که آیا به راستی واکسینه کردن کودکان یک امتیاز در مقابله با این بیماری همه‌گیر خواهد بود یا نه مطرح می‌شود.

از روزهای نخست همه‌گیری کووید، این واقعیت که کودکان و افراد زیر ۱۸ سال کمتر طعمه ویروس و نوع حاد بیماری می‌شوند، مطرح بود، اما در ماه های اخیر که ویروس کرونا با جهش های مختلف تغییر چهره داده، بسیاری از افراد زیر ۱۸ سال به نوع شدید بیماری مبتلا و حتی نرخ مرگ و میر نیز در این گروه سنی بیشتر شده است؛ از این رو بسیاری از ویروس شناسان تزریق واکسن به افراد زیر ۱۸ سال را توصیه کردند تا در صورت واکسینه شدن گروه‌های پرخطر، این گروه از جمعیت نیز در برابر این ویروس مقاوم شوند.

در ایران نیز با سرعت گرفتن روند واکسیناسیون در کشور از اواسط مرداد ماه و واکسیناسیون معلمان و کادر  اجرایی مدارس ، روند واکسیناسیون دانش‌آموزان با یک دز از واکسن سینوفارم آغاز شده است ، پایگاه واکسیناسیون ملوان رشت واقع در نیروی دریایی یکی از منظم ترین پایگاه های واکسیناسیون شهر رشت می باشد ...

جا دارد از زحمات پرستاران و کادر درمانی بیمارستانها و نیز پرستاران زحمتکش پایگاه واکسیناسیون ملوان از جمله آقای بابایی تشکر ویژه نمود .... خدا قوت

 

بازدید 223 بار آخرین ویرایش در شنبه, 01 آبان 1400 ساعت 14:55