مهم ترین عناوین خبری استان گیلان

سه شنبه, 04 آبان 1400 ساعت 15:53

به مناسبت هفته وحدت و تربیت بدنی برگزار شد ؛ جشنواره بازیهای بومی محلی و سنتی دا (مادر) مطلب ویژه

نوشته شده توسط 
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
شناسه خبر :4091 شناسه خبر :4091

به مناسبت هفته وحدت و تربیت بدنی برگزار شد ؛ جشنواره بازیهای بومی محلی و سنتی دا (مادر)


به مناسبت هفته وحدت و تربیت بدنی برگزار شد ؛ جشنواره بازیهای بومی محلی و سنتی دا (مادر) علی خانواده محجوب گفت: سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری رشت به مناسبت هفته وحدت و تربیت بدنی اقدام به برگزاری جشنواره بازیهای بومی محلی و سنتی دا (مادر) نمود.

علی خانواده محجوب گفت: سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری رشت به مناسبت هفته وحدت و تربیت بدنی اقدام به برگزاری جشنواره بازیهای بومی محلی و سنتی دا (مادر) نمود.

به گزارش آفتاب شمال - علی خانواده محجوب با اعلام این خبر اظهار کرد: جشنواره بازیهای بومی محلی و سنتی دا (مادر) روز یکشنبه مورخ ۲ آبان ماه ۱۴۰۰ با حضور سید امیر حسین علوی شهردار منتخب رشت در پیاده راه فرهنگی شهرداری رشت برگزار شد.

 

رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری رشت با بیان اینکه این جشنواره با مشارکت سپاه قدس گیلان، اداره کل ورزش و جوانان استان گیلان، میراث فرهنگی شهرستان رشت و هیأت ورزشهای بومی محلی استان گیلان به مناسبت سالروز میلاد با سعادت حضرت محمد (ص) و امام جعفر صادق (ع) برگزار شد، اذعان نمود: بازیهای بومی و محلی بانوان و آقایان، نمایشگاه صنایع دستی، نمایشگاه نان و غذاهای محلی و برنامه های آیینی و موسیقی سنتی از بخشهای مختلف این جشنواره بود.

 

وی با بیان اینکه برپایی جشنواره‌های بومی و محلی فرصتی برای احیای آیین ها، رسوم و بازیهای سنتی است، افزود: از آنجا که برگزاری جشنواره‌های بومی و محلی ظرفیتی برای پیوند نسلهای دیروز و امروز در یک جامعه است و موجب افزایش فعالیت، همدلی، سلامت و نشاط اجتماعی می‌شود که در همین راستا سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری رشت برگزاری جشنواره هایی از این قبیل را به مناسبت های مختلف در دستور کار قرار داده است.

 

بازدید 177 بار آخرین ویرایش در سه شنبه, 04 آبان 1400 ساعت 17:20