اقتصادی 06 بهمن 1393 - 9 سال پیش زمان تقریبی مطالعه: 1 دقیقه
کپی شد!
0

تورم نقطه‌ای ۱۴.۴ درصد شد

 مرکز آمار ایران گزارش داد: شاخص کل (بر مبنای ۱۰۰=۱۳۹۰) در دی ماه سال ۱۳۹۳ عدد ۲۰۴.۱ را نشان می دهد که نسبت به ماه قبل 0.8 درصد افزایش داشته است.

افزایش شاخص کل نسبت به ماه مشابه سال قبل (تورم نقطه به نقطه) ۱۴.۴ درصد است که نسبت به همین اطلاع در ماه قبل ( ۱۴.۹ درصد) کاهش یافته است.

درصد تغییرات شاخص کل (نرخ تورم شهری) در دوازده ماه منتهی به دی ماه سال ۹۳ نسبت به دوره مشابه سال قبل ۱۵.۸ درصد است که نسبت به همین اطلاع در آذرماه ۱۳۹۳ (۱۶.۸درصد) کاهش یافته است.

شاخص گروه عمده «خوراکی ها، آشامیدنی ها و دخانیات» در این ماه به رقم ۲۴۱.۹ رسید که نسبت به ماه قبل ۷ دهم درصد کاهش داشته است.

شاخص گروه اصلی «خوراکی ها» در ماه مورد بررسی به عدد ۲۴۰.۱ رسید که نسبت به ماه قبل ۸ دهم درصد کاهش نشان می دهد.

شاخص گروه اصلی «خوراکی ها» نسبت به ماه مشابه سال قبل ۱۰.۱ درصد افزایش نشان می دهد و نرخ تورم ۱۲ ماهه این گروه ۱۲.۰ درصد است.

شاخص گروه عمده «خوراکی ها، آشامیدنی ها و دخانیات» نسبت به ماه مشابه سال قبل ۹.۹ درصد افزایش نشان می دهد و درصد تغییرات این گروه در ۱۲ ماه منتهی به دی ماه ۹۳ نسبت به دوره مشابه سال قبل ۱۱.۹ درصد است که نسبت به همین اطلاع در آذرماه ۱۳۹۳ (۱۳.۸درصد) کاهش یافته است.

شاخص گروه عمده «کالاهای غیر خوراکی و خدمات» در دی ماه ۹۳ به رقم ۱۹۱.۲ رسید که ۱.۴ درصد نسبت به ماه قبل افزایش نشان می دهد.

میزان افزایش شاخص گروه عمده «کالاهای غیر خوراکی و خدمات» نسبت به ماه مشابه سال قبل ۱۶.۵ درصد بوده است و نرخ تورم ۱۲ ماه منتهی به دی ماه سال ۱۳۹۳ نسبت به دوره مشابه سال قبل این گروه ۱۷.۶ درصد است که نسبت به تورم ۱۲ ماهه منتهی به آذرماه ۱۳۹۳ (۱۸.۲درصد) کاهش یافته است.(مهر)

نویسنده
خبرنگار آفتاب شمال
مطالب مرتبط
  • نظراتی که حاوی فحش و افترا به هیچ عنوان پذیرفته نمیشوند
  • حتما با کیبورد فارسی اقدام به ارسال دیدگاه کنید فینگلیش به هیچ هنوان پذیرفته نمیشوند
  • موارد درگیری با کاربران در پاسخ به نظرات دیگر کاربران پذیرفته نمی‌شود.
نظرات

دیدگاهتان را بنویسید!

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *