اجتماعی 10 اسفند 1395 - 8:33 ب.ظ زمان تقریبی مطالعه: 1 دقیقه
کپی شد!
0

مهندس بلبل آبادی در مراسم شروع بکار کارکنان جدیدالاستخدام عنوان کرد: صنعت برق ، دانشگاه بزرگ یادگیری

 

با مراسم معارفه و شروع به کار کارکنان جدیدالاستخدام شرکت سهامی برق منطقه ای گیلان که در سالن کنفرانس شرکت برگزار شد تعداد 25 نفر در شرکت اولین روز کاری خود را تجربه کردند.
صنعت برق ، دانشگاه بزرگی است
به گزارش آفتاب شمال :در این مراسم مهندس بلبل آبادی مدیر عامل شرکت سهامی برق منطقه ای گيلان بیان داشت:
صنعت برق، صنعتی زیربنایی، توانمند، پویا و دانشگاه بزرگی برای یادگیری و اندوختن تجربه و دانش کاری است که به جرات می توان ادعا کرد که نمونه آن در هیچ محیط کاری دیگر وجود ندارد. تنوع موضوعات، بکارگیری تجهیزات و تکنولوژی روز دنیا و از همه مهمتر حضور و وجود کارکنان متعهد، متخصص و ایثارگر با تجارب بسیار گرانبها که نمونه آن را در هیچ مجموعه دیگری نمی توان سراغ گرفت، این مجموعه را کاملا متمایز و شاخص و حتی الگو قرار داده است. در این راستا شرکت برق منطقه ای گيلان نیز ضمن بکارگیری قوه خلاقیت و نوآوری، انجام کار تیمی و یادگیری جمعی و تعهد و تخصص در مسیر رشد و تعالی سازمانی را در سرلوحه کار خود قرار داده است و شاهد این مدعا، کسب رتبه های برتر کشوری و استانی در زمینه های مختلف در بازه زمانی بسیار کوتاه می باشد.
تامین منابع مالی
مهندس بلبل آبادی با اشاره به تنگناهای شدید مالی موجود در صنعت برق کشور بیان داشت:
شرکت برق منطقه ای گيلان موضوع تامین منابع مورد نیاز برای امکان احداث پروژه های زیرساخت شبکه انتقال و فوق توزیع از طریق فاینانس خارجی به مبلغ 56 میلیون یورو و همچنین بانک توسعه زیرساخت آسیا به مبلغ 113 میلیون یورو را در دستور کار خودش قرار داده است که از کارهای بزرگ و زیربنایی است که امیدواریم به زودی شاهد اجرای پروژه های مربوطه در سطح استان گیلان باشیم. حجم پروژه های یاد شده به میزانی است که شبکه انتقال و فوق توزیع استان را متحول خواهد نمود.
انرژیهای تجدیدپذیر
مدیر عامل شرکت برق منطقه ای گيلان با اشاره به اهمیت انرژیهای تجدیدپذیر بیان داشت: رویکرد عمده و اساسی دیگری که ظرف سال جاری پایه گذاری و به شدت مورد توجه قرار گرفته و کلید خورده است موضوع بکارگیری از انرژیهای تجدیدپذیر بادی و خورشیدی است. استان گیلان با پتانسیل انرژی بادی بیش از 3000 مگاوات و همچنین وجود انرژی خورشیدی بسیار مناسب در جنوب استان از موهبت الهی و موقعیت استراتژیک بسیار خوبی برخوردار بوده که در این زمینه هم برنامه ریزی و اقدامات بسیار خوبی در ظرف چندین ماه گذشته رقم خورده است و به نحوه مطلوب در حال مدیریت و پیگیری است. بکارگیری مولدهای مقیاس کوچک برای غلبه بر مشکلات شبکه انتقال و فوق توزیع از دیگر موارد قابل توجه برق گیلان است.
اهمیت مدیریت مصرف
مهندس بلبل آبادی با اشاره به اهمیت مدیریت مصرف در صنعت برق کشور بیان داشت:
توجه به بحث مدیریت مصرف در صنایع بزرگ و کوچک و حتی مصارف خانگی، علیرغم اینکه در حیطه ماموریت کاری شرکت برق منطقه ای گيلان قرار ندارد، بطور جدی و مستمر در حال برنامه ریزی و پیگیری است. در این بخش هدف نهایی کاهش مصرف و علی الخصوص کاهش پیک مصرف در تابستان است که این موضوع از چندین منظر و بعد می تواند مورد توجه باشد. 1- عدم نیاز به سرمایه گذاری کلان در بخش تولید و شبکه انتقال و فوق توزیع و توزیع و اختصاص سرمایه گذاری مربوطه در بخش صنایع و کارهای تولیدی. 2- کاهش آلاینده های زیست محیطی به مقدار بسیار زیاد که موضوع بسیار حیاتی برای کشور و جهان می باشد.
آرمان شرکت
آقای روانگرد معاون منابع انسانی شرکت برق منطقه ای گيلان با اشاره به آرمان شرکت بیان داشت: شما کارکنان جدید در شرکتی مشغول به کار خواهید شد که آرمان آن، آرمان بسیار بزرگی است. آرمان این شرکت اخلاق مدار در روابط انسانی و نوآور در صنعت برق کشور می باشد.
فرایند طولانی جذب
آقای روانگرد با اشاره به اینکه فرایند آزمون در کشور طولانی است، بیان داشت:
از دلایل طولانی بودن فرایند آزمون و جذب کارکنان این است که دستگاههای متعدد و مختلفی در این فرایند دخیل است که هماهنگ کردن و هماهنگ شدن این دستگاهها با یکدیگر کار سخت، دشوار و زمان بر است.
مسئولیت بزرگ
دکتر نوربخش معاون مالی و پشتیبانی شرکت برق منطقه ای گيلان با اشاره به اینکه کارکنان جدید در شرکت برق گیلان مسئولیت بزرگی خواهند داشت، بیان داشت:
کارکنان جدید، خون جدیدی هستند که به کالبد شرکت تزریق می شود و طراوت و شادابی آنها می تواند برای کل شرکت سودآور باشد. شرکت برق منطقه ای گيلان محیط مناسبی برای شایسته سالاری است. این محیط برای رشد سازمانی افراد مهیا بوده و محیطی کاملا رقابتی است.
در این مراسم معاونتهای بهره برداری، طرح و توسعه و برنامه ریزی و تحقیقات هر کدام به بیان شرح مختصری از فعالیتهای معاونت خود برای کارکنان جدیدالاستخدام پرداختند.
گفتنی است که در پایان ، مراسم ادای سوگند و امضا سوگند نامه توسط کارکنان جدیدالاستخدام انجام شد.

نویسنده
خبرنگار آفتاب شمال
مطالب مرتبط
  • نظراتی که حاوی فحش و افترا به هیچ عنوان پذیرفته نمیشوند
  • حتما با کیبورد فارسی اقدام به ارسال دیدگاه کنید فینگلیش به هیچ هنوان پذیرفته نمیشوند
  • موارد درگیری با کاربران در پاسخ به نظرات دیگر کاربران پذیرفته نمی‌شود.
نظرات

دیدگاهتان را بنویسید!

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *