شنبه, 03 مهر 1400 ساعت 14:53

سرپرست اداره صمت شهرستان رودبار:رویکرد تخصصی بر معادن رودبار حاکم می شود مطلب ویژه

نوشته شده توسط 
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
شناسه خبر : 4078 شناسه خبر : 4078

سرپرست اداره صمت شهرستان رودبار:رویکرد تخصصی بر معادن رودبار حاکم می شود

سینا اورنگ پور؛ سرپرست اداره صمت شهرستان رودبار در حاشیه بازدید از چند معدن رودبار که به اتفاق دادستان پرتلاش و سایر مسئولین منطقه انجام شد، از نظارت دقیقتر با رویکرد تخصصی بر فعالیت معادن شهرستان رودبار خبر داد و گفت: وضعیت معادن و برداشت های معدنی با رویکرد تخصصی و توجه به مسائل منطقه ای ساماندهی خواهد شد.


به گزارش آفتاب شمال ، سینا اورنگ پور؛ سرپرست اداره صمت شهرستان رودبار در حاشیه بازدید از چند معدن رودبار که به اتفاق دادستان پرتلاش و سایر مسئولین منطقه انجام شد، از نظارت دقیقتر با رویکرد تخصصی بر فعالیت معادن شهرستان رودبار خبر داد و گفت: وضعیت معادن و برداشت های معدنی با رویکرد تخصصی و توجه به مسائل منطقه ای ساماندهی خواهد شد.


سرپرست اداره صنعت معدن و تجارت شهرستان رودبار با اشاره به این که معادن مطلوبی در محدوده این شهرستان وجود دارد، افزود: بایستی بهره برداری از معادن به صورت اصولی و کارشناسی به نحوی انجام شود که به ضرر مردم بومی منطقه و اهالی شهرستان نشود بلکه از مزیت‌های آن برای بهبود وضعیت منطقه استفاده گردد.
مهندس اورنگ پور ظرفیتهای معدنی موجود رودبار را پتانسیلی برای اعتلای شهرستان و کل گیلان دانست و گفت: به فضل خداوند و حمایت و اراده مسئولین شهرستان با برنامه و رویکرد حرفه ای خواهیم توانست معادن متروکه قدیمی همانند معدن زغال سنگ البرز غربی را احیا و انشاا... فعالیت خود را از آبان ماه آغاز نماید و قطعاً فعالیت مجدد این معدن بزرگ در بازیابی اقتصاد و اشتغال منطقه نقش مهمی ایفا خواهد کرد.
مهندس اورنگ پور در ادامه از بهره مندی از تکنولوژی جهت نظارت مداوم و مطلوب بر فعالیت معادن گیلان سخن گفت و اظهار کرد: در معادن کوهی و کارگاه‌های دانه‌بندی شن و ماسه؛ دوربین‌های مداربسته نصب می شود تا نظارت دقیق‌تری به فرآورده‌های معدنی و همچنین حفظ حقوق بیت المال انجام شود.
به گفته وی وضعیت سایر معادن و برداشتهای معدنی نیز بررسی و بازنگری می‌شود و در شورای معادن استان نسبت به آنها تعیین تکلیف دقیق صورت می‌گیرد.
اورنگ پور با اشاره به وجود دو شهرک صنعتی و فعالیت بیش از ۳۰ واحد صنعتی کوچک و متوسط عنوان کرد: چالش ها و مشکلات صنعتی رودبار در کمترین زمان ممکن احسا و از طریق مراجع مرتبط با بهره مندی از ظرفیت های کارگروه رفع موانع تولید مسائل آنها پیگیری می‌شود و در دولت مردمی با سیاست های جدید نفس تازه‌ای در کالبده حوزه صنعت و معدن رودبار دمیده می شود
گفتنی است؛ سینا اورنگ پور تحصیلکرده رشته معدن در مقطع کارشناسی و رشته مدیریت در مقطع ارشد می باشد و برنامه و چشم انداز مدونی برای ساماندهی معادن رودبار با اشراف علمی و نگاه تخصصی دارد.
شهرستان رودبار در ۶۷ کیلومتر جنوب مرکز استان واقع است. به طور کلی گیلان دارای 52 معدن فعال است که مهمترین آنها معدن زغال سنگ سنگرود، معادن سنگ آهک، معدن مارن، معدن صدف دریایی آستارا و تالش، معدن خاک نسوز سنگرود، معدن میکا ، مصالح ساختمانی و سایر مواد معدنی از قبیل سیلیس، سنگ نما، ‌ماسه ریخته گری، سنگ لاشه است.

 

بازدید 497 بار آخرین ویرایش در شنبه, 03 مهر 1400 ساعت 16:13