دوشنبه, 24 آبان 1400 ساعت 09:49

تعامل وزارتخانه‌های نیرو و نفت برای کاهش چالش‌های واحد‌های تولیدی مطلب ویژه

نوشته شده توسط 
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
شناسه خبر : 1405 شناسه خبر : 1405

تعامل وزارتخانه‌های نیرو و نفت برای کاهش چالش‌های واحد‌های تولیدی


سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس: تعمیر تمام نیروگاه‌ها یکی از برنامه‌های وزارت نیرو برای تامین برق موردنیاز کشور است.

به گزارش آفتاب شمال به نقل  از خانه ملت، روح الله عباس پور در تشریح نشست دیروز این کمیسیون به حضور وزیر نیرو، معاونان وی و مدیرعامل شرکت گاز ایران در این جلسه اشاره کرد.
نماینده مردم بوئین زهرا و آوج با بیان اینکه در این نشست برنامه‌های وزارت نیرو برای تامین سوخت و برق موردنیاز واحد‌های صنعتی و تولیدی بررسی شد، افزود: وزرای نفت و نیرو تعامل کردند تا با تامین نیاز واحد‌های صنعتی و تولیدی، این مجموعه‌ها با کمترین چالش در فصل سرما روبه رو شوند.

 

وی با اشاره به برنامه‌های وزارت نیرو برای تامین برق موردنیاز کشور، اضافه کرد: نخستین برنامه این وزارتخانه تعمیر تمام نیروگاه‌ها است که تاکنون این پروژه حدود ۲۹ درصد پیشرفت داشته است.
این نماینده مردم در مجلس یازدهم با بیان اینکه استفاده از انرژی‌ها نو و تجدیدپذیر مانند انرژی خورشیدی، بادی و... از دیگر برنامه‌های ارائه شده بود، ادامه داد: براساس این گزارش راه‌اندازی نیروگاه‌های جدید برای افزایش تولید برق دومین راهکار وزارت نیرو است.
سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس با اشاره به گزارش ارائه شده از سوی مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران، تصریح کرد: در این گزارش بر کاهش مصرف گاز تاکید شده بود، از سوی دیگر درنظرگرفتن سوخت جایگزین برای برخی واحد‌های تولیدی یکی دیگر از راهکار‌ها بود.

 

بازدید 175 بار آخرین ویرایش در دوشنبه, 24 آبان 1400 ساعت 09:53