جمعه, 16 فروردين 1392 ساعت 14:10

واگذاری ۱۰ هزار خودرو برای حمل‌ونقل روستایی به مددجویان در سال۹۳ مطلب ویژه

نوشته شده توسط 
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
 معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد در گفت‌وگو با تسنیم خبر داد معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد در گفت‌وگو با تسنیم خبر داد

خبرگزاری تسنیم: معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد امام خمینی(ره) از واگذاری ۱۰ هزار خودرو برای حمل‌ونقل روستایی به مددجویان در سال ۹۳ خبر داد.

محمد امید در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم، اظهار داشت: در اسفند سال گذشته یک هزار دستگاه خودرو برای حمل‌ونقل روستایی به مددجویان تحویل داده شد، و برای سال جاری قصد داریم این تعداد را به 10 هزار دستگاه افزایش دهیم؛ هزینه این خودروها به صورت 90 درصد تسهیلات قرض‌الحسنه و 10 درصد توسط خود مددجویان پرداخت می‌شود.

وی ادامه داد: در سال 92 از حدود یک هزار و 500 میلیارد تومان تعهدات بانکی، حدود یک هزار و 420 میلیارد تومان جذب حوزه اشتغال شد که طی آن 155 هزار فرصت شغلی برای مددجویان ایجاد شد، که از این تعداد 25 هزار مورد به صورت کاریابی و معرفی به مؤسسات و شرکت‌ها برای اشتغال به کار بوده است.

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد امام(ره) همچنین گفت: از تعداد 155 هزار فرصت شغلی ایجاد شده، 52 درصد آن در حوزه کشاورزی و دامپروری، 30 درصد در حوزه خدماتی، 10 درصد در حوزه صنایع دستی و مابقی در حوزه تولیدی و صنفی بوده است.

وی افزود: در مشاغل ایجاد شده، حدود 55 درصد مردان و 45 درصد از زنان تحت پوشش کمیته امداد مشغول به کار شدند و همچنین، 400 هزار مددجو آموزش‌های بلندمدت دیدند که به آنها مدارک 6 ماهه داده شد و از این تعداد 210 هزار نفر نیز مشمول آموزش‌های 7 تا 10 روزه شدند تا در مشاغل متناسب با آموزش‌ها وارد بازار کار شوند.

امید، خاطرنشان کرد: به مددجویانی که قصد اشتغال‌زایی داشته باشند، با توجه به نوع کار وام خوداشتغالی از محل تسهیلات بانکی داده می‌شود، که سقف مبلغ آن 15 میلیون تومان است و وام‌های خود کمیته نیز، با سقف 20 میلیون پرداخت می‌شود که در صورت نیاز مددجو و نوع اشتغال‌زایی می‌توان از چند منبع این وام‌ها را تهیه کرد.

انتهای پیام/

 

بازدید 5713 بار