یکشنبه, 28 شهریور 1400 ساعت 17:19

والیبال قهرمانی آسیا؛ انتقام توکیو با رنگ طلا مطلب ویژه

نوشته شده توسط 
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
شناسه خبر : 4063 شناسه خبر : 4063

والیبال قهرمانی آسیا؛ انتقام توکیو با رنگ طلا


تیم ملی والیبال ایران در بیست و یکمین دوره مسابقات والیبال قهرمانی آسیا جایگاه نخست را به خود اختصاص دادند.

به گزارش آفتاب شمال به نقل از  خبرگزاری صدا و سیما؛ تیم ملی والیبال ایران در دیدار نیمه نهایی رقابت‌های قهرمانی آسیا دیروز موفق به شکست تیم چین شد و امروز در برابر ژاپنِ میزبان، بازی فینال را برگزار کرد.
پیش از آغاز این دیدار تیم‌های چین و چین تایپه بازی رده بندی را برگزار کردند و چینی‌ها موفق به شکست سه بر صفر حریف و کسب مدال برنز شدند.

دست سوم
تیم ملی ایران در دست سوم برابر تیم ملی ژاپن با نتیجه ۳۱ بر ۲۹ به پیروزی رسید.
شاگردان بهروز عطایی در این دست شروع طوفانی داشتند آن‌ها از قدرت و انگیزه ژاپنی‌ها باخبر بودند و با دفاع‌های مستحکم شان مانع از امتیازآوری حریف شدند.
سکاندار تیم میزبان سعی کرد با تعویض بازیکنانش در پست‌های مختلف تاکتیک تیمی شان را تغییر دهد، اما والیبالیست‌های ایران در این بازی با شناخت کافی مقابل ضد حملات حریف دفاع کردند.
در این دست انگیزه سرمه‌ای پوشان ایران برای کسب یک برد سه امتیازی دیگر دوچندان بود و همه توان خود را برای افزایش امتیاز و رسیدن به حاشیه امنیت نسبی برد، بکار گرفتند.
قدرت و اعتماد به نفس بازیکنان ایران تا حدی بود که قرمزپوشان میزبان و حتی کاپیتان این تیم دچار خطا شدند. پاسور تیم ژاپن در دقایق میانی بازی با روی آوردن به پاس‌های سرعتی در حملات و کسب پوئن موفق عمل کرد.
در این دست امیرحسین اسفندیار در برخی دقایق به جای میثم صالحی وارد زمین شد و در سرویس پرشی موجی عملکرد خوبی را از خود به نمایش گذاشت.

 

بازدید 515 بار آخرین ویرایش در یکشنبه, 28 شهریور 1400 ساعت 16:27