سه شنبه, 30 شهریور 1400 ساعت 08:21

مربی تیم ملی والیبال: ۱۷ سال درب تیم ملی به رویم بسته بود مطلب ویژه

نوشته شده توسط 
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
شناسه خبر : 4069 شناسه خبر : 4069

مربی تیم ملی والیبال: ۱۷ سال درب تیم ملی به رویم بسته بود


مربی تیم ملی والیبال: خیلی خوشحالم بعد از ۱۷ سال که درب تیم ملی به روی من بسته بود، توانستیم پاسخ اعتماد‌ها را با مدال طلا بدهیم.

به گزارش آفتاب شمال : علیرضا طلوع کیان در مصاحبه اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما افزود: ۱۷ سال است که در والیبال بعنوان آنالیزور و مربی فعالیت می‌کنم و در همه رده‌ها از جمله آنالیزوری تیم ملی بانوان، مربیگری در تیم‌های نوجوانان و جوانان همه ساله حضور داشتم، اما درب تیم ملی در این سال‌ها به روی من بسته بود.

قَدرِ جایگاهم را می‌دانم

وی گفت: برای رسیدن به نیمکت تیم ملی بزرگسالان زحمات زیادی کشیدم قدر جایگاهم را می‌دانم، خوشحالم که پاسخ اعتماد مسئولان فدراسیون را با کسب بهترین نتیجه دادیم.

با محصولات خودمان قهرمان شدیم

وی گفت: همه بازیکنانی که در ترکیب تیم قهرمان آسیا توپ زدند جزو والیبالیست‌هایی هستند که از همان ابتدای شروع کار با ما تمرینات را دنبال کردند، آن‌ها محصول و بازیکنانی هستند که خودمان تربیت کردیم.
مربی تیم ملی والیبال بزرگسالان افزود: برخی از این بازیکنان در رده سنی نوجوانان و مسابقات جهانی آرژانتین، برخی در سال ۲۰۱۴ مسابقات آسیایی نوجوانان سریلانکا و ... حضور داشتند و به تدریج و با توجه به نشان دادن توانمندی هایش توانستند خود را به تیم ملی بزرگسالان برسانند.
مربی تیم ملی والیبال افزود: برای یک مربی هیچ چیزی لذت بخش‌تر از آن نیست که با بازیکنانی که سال‌ها شاهد رشد و پیشرفت تدریجی آن‌ها بوده است بتواند بهترین عنوان آسیا را به دست آورد.

فشار روانی روی کادر زیاد بود

طلوع کیان گفت: فشار روحی و روانی روی کادرفنی تیم ملی ایران بسیار زیاد بود، اما چون تجربه لازم را داشتیم توانستیم با غلبه بر حواشی کارمان را با جدیت دنبال کنیم و به نتیجه‌ای که پیش بینی کرده بودیم برسیم.
وی افزود: به نمایندگی از مربیان وطنی با کسب قهرمانی به همه نشان دادیم که مربیان ایرانی کاربلد و باتجربه هستند البته زمان همه چیز را ثابت خواهد کرد.

مدافع انتخاب‌ها بودیم

مربی تیم ملی والیبال گفت: عملکرد بازیکنان در این دوره از مسابقات قهرمانی آسیا نشان داد که شایسته‌ها پیراهن تیم ملی را به تن کرده اند، ما مدافع آن هستیم و نشان دادیم برخی انتخاب‌ها برای حضور در المپیک اشتباه بوده است.
طلوع کیان افزود: تا به حال کشورمان نتوانسته بود با مربی ایرانی عنوان قهرمانی در آسیا را به دست آورد خوشبختانه این آرزو و هدف در شرایطی به دست آمد که بازیکنان برای رسیدن به مدال طلا تنها یک دست واگذار کردند و اقتدارشان در آسیا را نشان دادند.

انتقام گیری از ژاپن شیرین بود

وی گفت: تیم ملی ژاپن امسال ۲ بار در لیگ ملت‌ها و المپیک موفق به شکست ایران شده بود، غلبه بر این تیم آن هم در خانه کار با ارزش و سختی بود و شیرینی دلچسبی داشت.
مربی تیم ملی والیبال افزود: از میان بازیکنان ایرانی حاضر در این رقابت‌ها ۵ نفر تجربه حضور در المپیک را داشتند در صورتی که ژاپنی‌ها با ۹ والیبالیست المپیکی شان مسابقات آسیایی را دنبال می‌کردند.
طلوع کیان گفت: ژاپنی‌ها که سابقه کسب ۹ مدال طلای آسیای را داشتند امسال میخواستند در خانه به دهمین عنوان قهرمانی با میزبانی دست پیدا کنند که ما این اجازه را به آن‌ها ندادیم.‌

ترین‌های ایران شایسته‌ها بودند

طلوع کیان افزود: این مسئله که ۵ نفر از بازیکنان ایران در جمع بهترین‌های مسابقات قرار گرفتند حکایت از قدرت واقعی تیم ملی کشورمان دارد.

 

بازدید 573 بار آخرین ویرایش در سه شنبه, 30 شهریور 1400 ساعت 14:25