مهم ترین عناوین خبری استان گیلان

چهارشنبه, 19 آبان 1400 ساعت 15:04

مدیر عامل شرکت گاز گیلان: افزایش ۲۹ درصدی مصرف گاز مشترکین خانگی گیلان مطلب ویژه

نوشته شده توسط 
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
شناسه خبر :4099 شناسه خبر :4099

مدیر عامل شرکت گاز گیلان: افزایش ۲۹ درصدی مصرف گاز مشترکین خانگی گیلان


مدیر عامل شرکت گاز گیلان گفت: در مهر ماه امسال مصرف گاز در میان مشترکان خانگی گیلان ۲۹ درصد افزایش یافته است.

به گزارش خبرنگار  آفتاب شمال  - حسین اکبر مدیرعامل شرکت گاز استان گیلان شامگاه دوشنبه 17 آبان در گفتگو با بخش خبری شبکه باران با اشاره به اینکه امسال شاهد فرا رسیدن سرمای زودرس در استان گیلان بودیم، گفت: با توجه به این شرایط تنها در مهر ماه امسال مصرف گاز در میان مشترکان خانگی گیلان ۲۹ درصد افزایش یافته است.

وی با بیان اینکه در نیمه نخست آبان ماه امسال نیز در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته شاهد رشد ۱۵ درصدی مصرف گاز هستیم، اظهار داشت: با توجه به این شرایط، نیازمند مدیریت مصرف در استان گیلان هستیم.

مدیر عامل شرکت گاز گیلان با اشاره به اینکه از ابتدای امسال تاکنون ۴.۴ میلیارد متر مکعب گاز در استان مصرف شده است، افزود: بالغ بر ۵۰ درصد از این میزان متعلق به نیروگاه های گیلان بوده است.

حسین اکبر در ادامه با تأکید بر اینکه تلاش می‌کنیم تا در زمستان امسال شاهد قطعی نباشیم، گفت: خط قرمز ما قطعی گاز در مشترکان خانگی است و همه تلاش خود را برای پایداری جریان گاز در استان انجام می‌دهیم.

وی بیان کرد: اگر مصرف بی رویه گاز در بخش خانگی ادامه یابد، اختصاص گاز به صنایع دچار مشکل می شود و مجبور به قطعی گاز در صنایع استان خواهیم شد.

مدیر عامل شرکت گاز گیلان در خاتمه از همه شهروندان گیلانی درخواست کرد تا با رعایت دمای آسایش (18 الی 21 درجه) و استفاده از لباس های مناسب و ضخیم تر در ایام سرما، پایداری جریان گاز را در سایر حوزه های مصرف استان، تضمین نمایند.

خبرنگار : معصومه سیروس 

 

بازدید 216 بار آخرین ویرایش در یکشنبه, 23 آبان 1400 ساعت 00:53