مهم ترین عناوین خبری استان گیلان

دوشنبه, 24 آبان 1400 ساعت 09:42

ادامه روند پایدارسازی شبکه های توزیع برق:بهره مندی اهالی دو روستای شهرستان سیاهكل از طرح جهادی احداث كابل خودنگهدار مطلب ویژه

نوشته شده توسط 
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
شناسه خبر : 1403 شناسه خبر : 1403

ادامه روند پایدارسازی شبکه های توزیع برق:بهره مندی اهالی دو روستای شهرستان سیاهكل از طرح جهادی احداث كابل خودنگهدار


به گزارش خبرنگار آفتاب شمال حسین منکوئی  : طی آیینی با حضور دکتر رسول فرخی نماینده مردم لاهیجان و سیاهکل در مجلس شورای اسلامی، طرح اصلاح و جایگزینی 3 هزار و 300 متر شبکه سیمی فرسوده به کابل خودنگهدار با صرف هزینه 450میلیون تومان در روستاهای پشتاسرای پاشاکی و رادارپشته شهرستان سیاهکل به بهره برداری رسید.


درحاشیه این مراسم دکتر رسول فرخی ضمن بازدید از اجرای پروژه مذکور اظهار داشت: امروزه برق در زندگی مردم بسیار حیاتی و تاثیرگذار است و به همین منظور رایزنی های لازم با وزارت نیرو به منظور تخصیص بودجه لازم برای بهسازی شبکه های توزیع برق صورت پذیرفته است تا آسایش برای مردم شریف استان فراهم شود.

وی افزود:تلاش های کارکنان مجموعه شرکت توزیع نیروی برق استان گیلان برای خدمت رسانی به مردم شایسته تقدیر است و امیدواریم با تامین منابع مالی لازم و رفع موانع موجود ، خدمت رسانی در این حوزه با سرعت بیشتری صورت پذیرد.

همچنین دکترمحمد اسماعیل هنرمند در این آیین گفت: مجموعه تلاش های شرکت توزیع برق گیلان، تامین برق مطمئن برای شهروندان به ویژه در زمان وقوع بحران های جوی است و لازمه این کار مقاوم سازی شبکه های توزیع برق در نقاط مختلف شهری و روستایی استان می باشد.

هنرمند گفت: مناسب ترین نوع شبکه با توجه به نوع اقلیم منطقه، کابل خودنگهدار است که مقاومت بسیار بالایی در برابر بلایای طبیعی دارد و علاوه بر این مزایای دیگری همچون کاهش سرقت شبکه های توزیع برق، رفع اتصالات ناشی از شرایط آب و هوایی استان گیلان و جلوگیری از شاخه زنی درختان در معرض اتصال به شبکه ، افزایش ایمنی در هنگام كار بر روی خطوط و كاهش خسارتها و ضایعات ناشی از برق گرفتگی و راحتتر بودن فعالیت های مرتبط با استمرار در ارائه سرویس به مشتركین دارد.

وی اضافه کرد: هدف اصلی و نهایی شرکت حرکت به سوی پاسخگویی بهتر به مشترکین و افزایش کیفیت خدمت رسانی است.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان گیلان در مورد اقدامات انجام شده در شهرستان سیاهکل گفت: از ابتدای سالجاری تاکنون 14 هزار و 800 متر کابل خودنگهدار در مناطق شهری و روستایی سیاهکل با اعتباری معادل 2 میلیارد و 900 میلیون تومان احداث شده است و در سال گذشته نیز 7.2 کیلومتر شبکه فرسوده این شهرستان با اعتباری قریب به یک میلیارد و 200 میلون تومان با کابل خودنگهدار جایگزین شد.

محمد‌اسماعیل هنرمند استفاده از امکانات فضای مجازی در ایام کرونایی را ضروری خواند و تاکید کرد: سامانه برق ایران (برق من ) کوتاهترین راه برای رفع مشکلات و اعلام خاموشیها محسوب می شود برای تحقق این مهم، مشترکین می توانند با مراجعه به سایت شرکت به آدرس www.gilanpdc.irیا کافه بازار، بانصب این اپلیکیشن جامع و کار بردی از مزایای آن استفاده کنند.

گفتنی است طرح احداث کابل خودنگهدار در روستاهای پشتاسرای پاشاکی و رادارپشته با فعالیت 11 اکیپ عملیاتی اجرایی شد و مهندس رحمت حیدری نژاد فرماندار شهرستان سیاهکل، مهندس جلال رعنای مهرپورسرپرست توزیع برق شهرستان سیاهکل و جمعی دیگر از مقامات این شهرستان نیز در محل اجرای پروژه مذکور حضور داشتند.

 

 
بازدید 183 بار آخرین ویرایش در سه شنبه, 25 آبان 1400 ساعت 00:35