مهم ترین عناوین خبری استان گیلان

شنبه, 11 دی 1400 ساعت 15:58

علوی ، شهردار رشت : تدوین اطلس جامع سرمایه گذاری شهر - تبدیل تالاب عینک به مجموعه اقامتی ، گردشگری و تفریحی مطلب ویژه

نوشته شده توسط 
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
شناسه خبر : 4123 شناسه خبر : 4123

 

 علوی شهردار رشت : تبدیل تالاب عینک به مجموعه اقامتی ، گردشگری و تفریحی

ضویان ، رئیس کمیسیون بهداشت شورا : - استفاده از سرمایه‌ها در راستای نیازهای شهر رشت

عصر چهارشنبه هشتم دیماه ۱۴۰۰ موضوعات سرمایه گذاری روسای سازمانها به ریاست سید امیر حسین علوی شهردار رشت و با حضور سید حسین رضویان رئیس کمیسیون بهداشت، محیط زیست و خدمات شهری شورای اسلامی شهر رشت در سازمان سرمایه گذاری شهرداری رشت برگزار شد.


به گزارش آقتاب شمال  - سید حسین رضویان رئیس کمیسیون بهداشت، محیط زیست و خدمات شهری شورای اسلامی شهر رشت در این جلسه اظهار داشت: برای قدم نهادن در مسیر رشد و توسعه شهر رشت ابتدا باید نیازها و مسائل آن را به درستی بشناسیم.

 

رئیس کمیسیون بهداشت، محیط زیست و خدمات شهری شورای اسلامی شهر رشت با بیان اینکه باید نقش سازمان سرمایه‌ گذاری و معاونت برنامه‌ ریزی شهرداری رشت در پدید آوردن بودجه سالانه شهرداری مشخص باشد، عنوان کرد: اقدامات و خدمات باید به گونه‌ای ارائه شود که آثار آن برای شهروندان محسوس و قابل درک باشد.

 

سید حسین رضویان تغییر روشهای بودجه‌ نویسی از سال ۱۴۰۱ و تدوین آن بر اساس نوسازی را گام نخست برای توسعه واقعی دانست و ادامه داد: وقتی بودجه بر اساس نوسازی یکساله شهر رشت نوشته شود، آنگاه سیاست سرمایه‌ گذاری هم به همین سمت سوق پیدا می‌کند.

 

وی با تاکید بر لزوم تدوین برنامه کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدت برای اداره شهر اذعان کرد: اینکه سرمایه‌ای در این شهر جذب شود، لزوما به معنای موفقیت شهر نیست بلکه باید با یک تفکر برنامه‌ریزی شده و خلاق از این سرمایه در راستای برآوردن مهمترین نیازهای شهر استفاده کرد.

 

سید امیر حسین علوی شهردار رشت نیز در این جلسه تبدیل داشته‌ها به فرصتهای اقتصادی و سرمایه‌گذاری را راهکاری که باید در دستور کار و اولویت همه بخشهای شهرداری قرار داشته باشد دانست و گفت: سرمایه‌ گذاران زیادی قبلا در بحث تالاب عینک ورود و برای سرمایه‌گذاری در این پهنه ابراز علاقه کرده بودند.

 

سید امیر حسین علوی ضمن ارائه پیشنهاد برای ایجاد یک منطقه گردشگری در محدوده تالاب عینک یادآور شد: در صورت در تدوین یک پیوست و طرح اقتصادی در پهنه تالاب، سرمایه‌گذاران هم مراحل تامین مالی آن و تبدیلش به یک مجموعه اقامتی، گردشگری و تفریحی را اجرایی می‌کنند.


شهردار رشت تهیه یک پروپوزال سرمایه‌ گذاری برای سازمان عمران و بازآفرینی را هم لازم خواند و ابراز داشت: با تحقق این موضوع سازمان عمران و بازآفرینی به یک دستگاه اقتصادی تبدیل می‌شود و می‌تواند مستقلا نسبت به تامین درآمد اقدام نماید.

 

علوی اضافه کرد: در مورد طرح ایجاد شهرک صنوف و سایر پروژه‌های مرتبط هنوز تصمیم گیری و کار کارشناسی لازم به انجام نرسیده است، بنابراین برای به نتیجه رسیدن این پروژه باید همه بخشهای مرتبط با شهرداری با یکدیگر همکاری کنند.

 

شهردار رشت اذعان کرد: از تمام بخشها و سازمانهای زیر مجموعه شهرداری رشت انتظار دارم نسبت به تهیه پیوست اقتصادی فعالیتهای خود اقدام نمایند زیرا تنها در این صورت و با ایجاد فرصتهای جدید است که می‌توانیم با چالش کمبود منابع و اعتبارات مقابله کنیم.

 

سید امیر حسین علوی در پایان نسبت به تسریع تدوین اطلس جامع سرمایه گذاری شهر رشت تاکید کرد.

 

 


 

بازدید 88 بار آخرین ویرایش در شنبه, 11 دی 1400 ساعت 16:04