تاریخ انتشار: 13 خرداد 1396 - 6:56 ق.ظ
موضوع:‌ اقتصادی
شماره:‌ 3365

مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی استان گیلان :جذب سرمایه گذار ،حلقه مفقوده در توسعه کارآفرینی است.

 

به گزارش آفتاب شمال  ، احمدعلی شهیدی علت سرمایه‌گذاری در بخش صنعتی گیلان را وجود زیرساخت‌های مناسب صنعتی دانست وگفت: با 36 شهرک و ناحیه صنعتی مصوب و 33 شهرک و ناحیه صنعتی بهره بردار و زیرساختهای مناسب آماده همکاری همه جانبه با سرمایه گذاران داخلی و خارجی هستیم .

رئیس هیئت مدیره شرکت شهرک های صنعتی گیلان با بیان اینکه تقویت بسترهای سرمایه گذاری موجب تقویت اشتغال و رونق اقتصاد است. افزود: جذب سرمایه گذار بایستی با استفاده از انواع مهارتهای علمی و نوین صورت گیرد.

وی امنیت سرمایه گذاری را مهمترین آیتم برای سرمایه گذار دانست و گفت: سرمایه‌گذاران میبایست با استفاده از قشر جوان باعث رونق اقتصادی ، تولید و اشتغال شوند .

مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی استان گیلان با بیان اینکه امسال، سال اقتصاد مقاومتی ، تولید و اشتغال است، اظهار داشت: تحقق اهداف شعار سال با جذب و حضور سرمایه‌گذاران واقعی و ایجاد کارآفرینی برای اقشار مختلف جامعه به ویژه جوانان از مهترین برنامه های اجرایی شرکت شهرک های صنعتی استان گیلان میباشد .

وی با بیان این که مشکل صنعت و تولید به تنهایی حل نمی شود ، افزود: آموزش کار آفرینی نیاز به حلقه های دیگری مانند حلقه سرمایه‌گذاری که قطعاً باید به حلقه آموزش متصل شود دارد و مشاورین با شناسایی بازار و چگونگی جذب سرمایه، می‌توانند مسیر را برای کارآفرین مشخص کنند.

رئیس هیئت مدیره شرکت شهرک های صنعتی استان گیلان با بیان اینکه باید موانع بر سر راه سرمایه ‌گذاری برطرف شود، اضافه کرد: شغل توسط یک نفر ایجاد نمی‌شود بلکه این اقتصاد و ظرفیت است که می‌تواند شغل ایجاد کند.

وی با ذکر اینکه برای رونق اشتغال باید سرمایه گذار و کارآفرین را ارزش بدانیم و به امر سرمایه‌گذاری کمک کنیم. خاطر نشان کرد: مساله مهم در این برهه، هدایت صحیح سرمایه به سوی بخش‌ها و صنایع نیازمند که در اولویت هستند، می باشد .

مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی استان گیلان گیلان را یکی از استان های مستعد در بخش صنعتی عنوان نمود و افزود: باید با همت مضاعف و استفاده حداکثری از منابع در اختیار سیستم بانکی در استان نهایت استفاده را در پیش برد کارها و تعالی اشتغال داشته باشيم.