استان 20 دی 1394 - 8 سال پیش زمان تقریبی مطالعه: 1 دقیقه
کپی شد!
0

کاهش تولید در حوزه‌های مختلف موجب رکود یا تعطیلی در واحدهای صنعتی می‌شود

به گزارش آفتاب شمال : مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی استان گیلان گفت : واحدهای صنعتی جدید توانستند واحدهای راکد را احیا و راه‌اندازی کنند.

به گزارش روابط عمومی شرکت شهرک های صنعتی استان گیلان ، مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی گیلان گفت: از ابتدای سال ۹۳ در نواحی صنایع کوچک و متوسط ۲۵۰ واحد صنعتی و تولیدی راکد و تعطیل در گیلان داشتیم که با شناسایی عوارض موجود در ایجاد مشکل در این واحدها، ۵۰ واحد تولیدی و صنعتی به چرخه تولید بازگشت.

طهمورث لاهوتی اشکوری با بیان اینکه کلیه واحدهای تولیدی و صنعتی به‌دلیل عوامل مختلف ممکن است موجب مشکل و عدم ادامه فعالیت شوند، اظهار داشت: عواملی چون رکود اقتصادی، کمبود نقدینگی، کاهش تولید در حوزه‌های مختلف موجب رکود در فرآیند فعالیت یا تعطیلی در واحدهای صنعتی می‌شود.

وی افزود: آسیب پذیری واحدهای کوچک و متوسط به‌دلیل کم بودن حجم سرمایه‌گذاری و میزان سرمایه در گردش و همچنین به سبب انتظار بازگشت سرمایه به چرخه تولید، بیشتر از صنایع بزرگ و مادر است.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی گیلان مهم‌ترین عوامل رکود در واحدها را در پی ارزیابی‌های انجام شده، کمبود نقدینگی در بخش سرمایه در گردش، اختلاف بین شرکا، مشکلات در بخش مواد اولیه و ماشین آلات، فقدان بازار و عدم شناسایی بازار از طرف سرمایه‌گذار واحد صنعتی نام برد و افزود: این عوامل اصلی‌ترین موارد در ادامه حیات واحدهای تولیدی و صنعتی استان گیلان به‌شمار می آید.

لاهوتی با بیان اینکه از ابتدای سال 93 در نواحی صنایع کوچک و متوسط 250 واحد صنعتی و تولیدی راکد و تعطیل در گیلان داشته،ایم، تصریح کرد: با پیگیری‌ها و شناسایی عوارض موجود در ایجاد مشکل در این واحدها تا به این لحظه 50 واحد تولیدی و صنعتی به چرخه تولید بازگردانده شد و از این 50 واحد تعداد 30 واحد در سال 93 و تعداد 20 واحد در سال 94 احیا ومشغول به فعالیت هستند.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی گیلان گفت: قانونمند شدن اجاره واحدهای صنعتی به سرمایه‌گذاران جدید از سال 93 از سوی مجموعه شهرک‌ها نواحی صنایع کوچک و متوسط به شرکت شهرک‌های صنعتی ابلاغ شد.

لاهوتی تصریح کرد: صاحبان واحدهای صنعتی که به‌دلایل مختلف تعطیل شده‌اند، این امکان را دارند واحدهای صنعتی تعطیل شده خود را به متقاضیان و سرمایه‌گذارانی که با داشتن منابع مالی محدود قصد در ورود مستقیم منابع موجود در بخش تولید را دارند و قصد در هزینه در بخش ساختمان و تجهیزات ندارند اجاره دهند و از این طریق واحد صنعتی خود را احیا کنند.

وی با بیان اینکه تعداد زیادی از واحدهای راکد از این طریق احیا شدند، افزود: با معرفی سرمایه‌گذاران و متقاضیان، زمین خام برای احداث واحدها به واحدهای تولیدی و صنعتی که توان اداره مجموعه خود را ندارند بهره‌برداری در مصرف منابع ملی و استفاده از زیر ساخت‌ها در مجموعه نواحی صنایع کوچک و متوسط ایجاد شد و با اینگونه اقدامات واحدهای صنعتی جدید توانستند واحدهای راکد را احیا و راه‌اندازی کنند.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی گیلان با اشاره به اینکه شناخت بازار با توجه به دانش فنی و دقت اولیه در انتخاب صنعت قبل از ایجاد سرمایه‌گذاری باید بررسی شود، خاطرنشان کرد: شرکت صنایع کوچک و وابسته با تدارک دوره‌های آموزشی و برگزاری نمایشگاه‌ها و تورهای صنعتی تلاش در آگاه‌سازی مدیران واحدهای صنعتی در مسائل علمی و فنی دارد.

لاهوتی با بیان اینکه گذراندن این گونه دوره‌های آموزشی و تورهای صنعتی علم و دانش فنی افراد را درباره شناسایی نوع صنعت خود آگاه می‌سازد، افزود: بخشی از این دوره‌های آموزشی به‌منظور آگاهی کامل سرمایه‌گذاران در بخش صنعت خود قبل از گرفتن مجوز پروانه ساختمان برای مدیریت مالی و بازرگانی واحدها الزامی است.

نویسنده
خبرنگار آفتاب شمال
مطالب مرتبط
  • نظراتی که حاوی فحش و افترا به هیچ عنوان پذیرفته نمیشوند
  • حتما با کیبورد فارسی اقدام به ارسال دیدگاه کنید فینگلیش به هیچ هنوان پذیرفته نمیشوند
  • موارد درگیری با کاربران در پاسخ به نظرات دیگر کاربران پذیرفته نمی‌شود.
نظرات

دیدگاهتان را بنویسید!

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *