اجتماعی 12 آبان 1395 - 8 سال پیش زمان تقریبی مطالعه: 1 دقیقه
کپی شد!
0

رییس مرکز آمارایران: 9.5 میلیون خانوار تاکنون سرشماری حضوری شده اند

 

امیدعلی پارسا روز سه شنبه در گفت وگو با ایرنا ضمن اظهار این مطلب، افزود: مرحله دوم سرشماری که به صورت حضوری اجرا می شود از 28 مهر آغاز شده است و تا 28 آبان ماه ادامه دارد. در این مرحله ماموران سرشماری به تمام خانوارهای کشور مراجعه می کنند.
وی افزود: آمارگیران در هنگام مراجعه حضوری از خانوارهایی که در سرشماری اینترنتی شرکت کرده اند کد آماری دریافت و وارد تبلت می کنند. اگر خانوار در سرشماری اینترنتی شرکت نکرده بود اطلاعات آنها از طریق مامور آمارگیر وارد تبلت می شود.
رییس مرکز آمار ایران افزود: خانوارهایی که هنگام مراجعه مامور در منزل حضور ندارند، خانوار غایب نامیده می شوند. مامور آمارگیر برای این خانوارها اطلاعیه خانوار غایب می اندازد. در این اطلاعیه به هر خانوار غایب یک کد اختصاص می یابد که کد خانوار غایب نامیده می شود.
پارسا با اشاره به این که خانوارهای غایب به دو دسته تقسیم می شوند، گفت: دسته اول خانوارهایی هستند که در سرشماری اینترنتی شرکت کرده اند و باید کد خانوار غایب را از طریق شماره تلفن های روی اطلاعیه خانوار غایب در اختیار ستادهای سرشماری قرار دهند یا با ورود به وب گاه سرشماری کد خانوار غایب خود را به کد آماری سرشماری اینترنتی متصل کنند.
دسته دوم خانوارهایی هستند که موفق به شرکت در سرشماری اینترنتی نشده اند. این خانوارها نیز باید به وب گاه سرشماری مراجعه و با کد خانوار غایب ثبت نام کنند یا با ستادهای سرشماری تماس بگیرند و به صورت تلفنی سرشماری شوند.
رییس مرکز آمار ایران در ادامه با اشاره به این که تاکنون 46 هزار و 800 خانوار غایب از طریق اینترنت اطلاعات خود را ثبت کرده اند، به خانوارهای غایب توصیه کرد از اینترنت برای ثبت اطلاعاتشان استفاده کنند.
پارسا افزود: خانوارهایی که کد آماری خود را گم کرده اند باید به وب گاه سرشماری قسمت بازیابی کد آماری مراجعه کنند.
وی تاکید کرد، ماموران سرشماری که بیشتر آنها دارای تحصیلات دانشگاهی هستند بدون حمایت مردم موفق نخواهند شد کار آمارگیری را به درستی سرانجام دهند.
رییس مرکز آمار ایران از مردم شریف ایران درخواست کرد برای حمایت از این ماموران هنگام مراجعه آنان با روی خوش رویی با آنها برخورد کنند و گفتن یک جمله «خدا قوت» حمایت کشور از آن ها را متجلی خواهد کرد.
پارسا افزود: همچنین از قبل شماره ملی اعضای خانوار، تاریخ تولد آن ها، کد پستی، مساحت واحد محل سکونت و نوع اسکلت واحد مسکونی را با مشورت عضو مطلع خانوار یادداشت کنند. در صورت دریافت اطلاعیه خانوار غایب بلافاصله برای ثبت اطلاعات ترجیحاً به صورت اینترنتی اقدام کنند.
رییس مرکز آمار ایران افزود: خوب است در شبکه های مجازی حمایت خود را از ماموران سرشماری اعلام و در انتشار اخبار سرشماری به دیگران مشارکت کنیم.
پارسا در پایان افزود: مرحله آخر قرعه کشی جوایز که شامل خانوارهای غایبی که اطلاعات خود را به صورت اینترنتی ثبت کرده اند نیز می شود، در پایان سرشماری با اهدای 400 جایزه 10 میلیون ریالی( یک میلیون تومان) انجام خواهد شد.
به گزارش ایرنا، سرشماری اینترنتی نفوس و مسکن 1395 سوم مهرماه آغاز شد و در سی ام همین ماه پایان یافت. در این سرشماری 46.4 درصد خانوارهای ایران مشارکت کردند.

نویسنده
خبرنگار آفتاب شمال
مطالب مرتبط
  • نظراتی که حاوی فحش و افترا به هیچ عنوان پذیرفته نمیشوند
  • حتما با کیبورد فارسی اقدام به ارسال دیدگاه کنید فینگلیش به هیچ هنوان پذیرفته نمیشوند
  • موارد درگیری با کاربران در پاسخ به نظرات دیگر کاربران پذیرفته نمی‌شود.
نظرات

دیدگاهتان را بنویسید!

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *